Veien til Ullevaal starter på Flekkerøy

NM Menn 2023 sparkes i gang på onsdag, og vi møter Fløy på Cemo Arena i første hinder på veien til klubbens første NM-finale. (Foto: Helge N. Olsen)

Annonse:

Norgesmesterskapet i fotball for menn 2023 står snart for tur. Motstander i runde 1 er våre naboer på øya, Fløy IL.

1. runde-oppgjøret mot Fløy spilles onsdag 24. mai klokken 18:00 på Cemo Arena.

Sist vi møtte Fløy i en tellende kamp var også i cupen. Cupeventyret i 2017 stoppet nemlig den 24. mai 2017 på Flekkerøya. I andre runde av cupen 2017 slo Fløy oss ut 4-3. Nøyaktig seks år senere skal vi få vår revansje.

Sist vi møtte Fløy var det veldig mye mer hyggelig, da vi knuste dem 5-1 i Sørlandshallen i vinter.

I 2022-utgaven av Cupen kom vi oss til åttedelsfinale, der vi røk på straffekonkurranse mot eliteserielaget Tromsø IL. Det var andre året på rad vi kom oss til åttedelsfinalen, i år satser vi på å komme oss helt til finalen.

Vi ses på øya til onsdag!

Annonse fra Obos-ligaen: