
Veien til Eliteserien 2024 er lagt
Etter at siste serierunde i OBOS-ligaen i helgen ble ferdigspilt, er det klart hvordan opprykkskvalifiseringen vil se ut. Nå har også kamptidspunktene blitt bekreftet. (Foto: Helge N. Olsen)
Etter siste runde i OBOS-ligaen er det klart at vi ender på 5. plass i årets sesong. Det betyr at vår første kvalikkamp spilles lørdag 25. november. Der møter vi Bryne som havnet på 6. plass. Tidspunkt for kampen er nå satt – og vi får flomlyskamp klokken 19:00 på Sparebanken Sør Arena 25. november.
Vinner av kampen mellom oss og Bryne møter Kristiansund borte onsdag 29. november. Laget som vinner kampen i Kristiansund skal så spille bortekamp mot Kongsvinger 3. desember. Vinneren av kampen 3. desember møter laget som havner som nummer 14 i Eliteserien til dobbeltkamp 6. og 10. desember. Vinneren av de kampene spiller i Eliteserien 2024.
Slik blir kvaliken:
Kamp 1, lørdag 25. november kl. 19:00: Start – Bryne
Kamp 2, onsdag 29. november kl. 19:00: Kristiansund – Start / Bryne
Kamp 3, søndag 3. desember kl. 14:00: Kongsvinger – Start / Bryne / Kristiansund
Playoff-finale kamp 1, onsdag 6. desember kl. 19:00: Start / Bryne / Kristiansund / Kongsvinger - ES #14
Playoff-finale kamp 2, søndag 10. desember kl. 17:00: ES #14 - Start / Bryne / Kristiansund / Kongsvinger
Kvalikkampene(e) inkludert i sesongkort for 2024
Billettsalget for Bryne-kampen er ikke enda lagt ut, men kjøper du sesongkort for 2024 får du denne kampen, og eventuelt playoff-finalen på Sparebanken Sør Arena med på kjøpet!