Endringer i utviklingsavdelingen

Foto: Daniel Haus

Annonse:

Utviklingsavdelingsleder Tomi Markovski er sykemeldt en periode og Johan Gjønnes Nilsen konstitueres i stillingen inntil videre. 

Tomi har gjort en formidabel jobb for UA i en turbulent periode i klubben. Han har fått svært mye ut av begrensede ressurser i utviklingsavdelingen og samtidig balansert behovet klubben har hatt for ekstra ressurser og hjelp fra UA i vinter når vi stod uten hovedtrener. Tomis bidrag i treneransettelse og etablering av et nytt A-trenerteam har vært uvurderlig. Han har og i løpet av våren bidratt langt utover sin stilling i forhold til trener- og spillerlogistikk. 

Etter å ha bidratt i mange slike prosesser har Tomi ønsket seg nye oppgaver og informert klubben om dette, og det er sett på oppgaver som må løses for å få det til. Når Tomi er tilbake planlegges det at han vil tre inn en rolle tilknyttet scouting og spillerlogistikk ut året. Videre rolle diskuteres og vil avhenge av klubbens ligasituasjon og økonomi i likhet med alle stillinger i klubben. 

Konstitueres ny UA-leder

Johan Gjønnes Nilsen konstitueres som UA-leder. Johan er i dag hovedtrener for Start 2 og tok utfordringen når klubben forespurte om han midlertidig kunne bidra som UA leder. Roger Risholt har fått utvidet sin stilling i Start til 100% i løpet av høsten og tar mer ansvar rundt Start 2.

Mick Priest som sportssjef vil bruke mer av sin stilling mot UA i denne perioden og jobbe tett med Johan. IK Start vil i løpet av kort tid utlyse stilling som UA-leder og fortsette arbeidet med å planlegge utviklingsavdelingen i 2025 basert på den jobben og det planverket som ligger i UA i dag.

Annonse fra Obos-ligaen: