Nytt skadeforfall: - Ingen sammenheng mellom skadene

Mathias Grundetjern er den siste spilleren som har havnet på skadelisten. En skadeliste som nå er på 6 spillere. (Foto: Svein Grundetjern)

Annonse:

Jon Helge Tveita, Bjarni Mark Antonsson, Jesper Gregersen, Eirik Schulze, Zakaria Sawo og nå også Mathias Grundetjern er alle ute med skader. I tillegg mistet Emil Grønn Pedersen serieåpningen med skade.

- Mathias skadet seg på fredag, det er snakk om en akutt hamstringskade som kan holde han ute av spill i omtrent 8 uker, sier fysioterapeut Pål Erik Pedersen.

Til tross for mange skader, er det ikke mulig å peke på en konkret sammenheng på skadene. Pedersen peker på hyppige bytter av underlag, god dose med uflaks og fotballens natur som ting som spiller inn.

Unggutten Jesper Gregersen er blant de skadde, og har pådrart seg en veldig typisk fotballskade.

- Det er veldig ulike skader denne gjengen har pådratt seg, og det er ingen sammenheng mellom dem. Det blir derfor vanskelig å peke på en konkret grunn til skadene. Skader er en del av fotballen, sier vår fysioterapeut.

- Gregersen har pådratt seg en skade som er veldig vanlig i fotball. Overtråkk etter duell med motspiller, sier Pål Erik Pedersen om Gregersen sin skade og tilføyer:

- Nå venter vi MR-undersøkelsen for å kunne anslå hvor lang tid det vil ta, men Jesper har respondert bra og har vist god progresjon

Emil Grønn Pedersen har også slitt med hamstringen, men ikke på samme måte som Grundetjern. Grønn Pedersen har kommet seg siden sist kamp, da han måtte stå over, og er i troppen som møter Kristiansund i dag.

Både Eirik Schulze og Zakaria Sawo er ute med kompliserte skader i foten. Begge må gjennom en tidkrevende prosess, og er skader som er vanskelig å anslå en tidsramme på.

Bjarni Mark Antonsson har også vært skadet en god stund, med en skade i kneet. Bjarni har jobbet godt gjennom rehabiliteringen, og har et håp om å kunne begynne å trene med laget igjen i løpet av 4 uker. I tillegg er fortsatt Jon Helge Tveita er langtidsskadet med en skade i kneet.

- Skader er en del av fotballen og vanskelig å unngå i en kontaktsport som fotball er, samtidig så er det sjeldent de kommer så tett opp til hverandre og aldri er gunstige, sier sportssjef Magni Fannberg.

- Vi stoler på den spesialkompetansen som det medisinske teamet besitter og som klubb kan vi bara forsøke å se til att de og spillerne får best mulig forutsetninger til å rehabilitere seg så fort som mulig. Vi har også hatt en del samtaler om interne prosesser og metoder, sier Fannberg.

Annonse fra Obos-ligaen: