
Forventes godt oppmøte borte mot Sandnes Ulf
Får vi et nytt bortefeltet som dette på lørdag, når reiser vi til Sandnes for å kjempe om tre poeng? I Sandnes legges det opp til folkefest både for hjemme- og bortefansen. (Foto: Helge N. Olsen).
Lørdag tar vi turen til Øster Hus Arena i OBOS-ligaens runde #25, hvor Sandnes Ulf står for tur. Vi skal krige for tre poeng etter helgens uavgjort mot Moss.
|
K | P | |
---|---|---|---|
4 | Raufoss | 3 | 7 |
5 | Start | 3 | 6 |
6 | Odd | 3 | 6 |
7 | Aalesund | 3 | 5 |
Etter helgens OBOS-ligarunde har vi fem poeng opp til direkte opprykksplass. Luken ned til 7. plass er nå på seks poeng da Ranheim ble forbigått av Raufoss på tabellen etter tap mot Fredrikstad.
Sist oppgjør mot Sandnes Ulf var 16. mai og endte 3-3 på Sparebanken Sør Arena. Den gang var det Emir Derviskadic, Alagie Sanyang og Vajebah Sakor som scoret vårene våre.
Lørdagens motstander
Sandnes Ulf har hatt en varierende sesong så langt og ligger på en 11. plass i OBOS-ligaen. Etter fire seire i august har Sandnes vært på en nedovervendt kurve, med to tap og en uavgjort i september. Ulf har fem poeng opp til kvalikplass og seks poeng til direkte nedrykksplass. Ulf spiller onsdag kveld mot Hødd i Ulsteinvik.
I forrige OBOS-liga runde spilte Sandens Ulf mot Raufoss på NAMMO stadion. I en nokså jevnspilt kamp sikret Sandnes Ulfs toppscorer, Tommy Høiland, et poeng for de lyseblå. Den tidligere Eliteserie-profilen har denne sesongen 15 mål involveringer i ligaen for Ulf.

Høiland har tidligere spilt i klubber som Molde, Strømsgodset og Viking, og har totalt 238 kamper på øverste nivå av norsk fotball. Han står med fem gule kort i ligaen så langt. Hvis han får kort mot Hødd onsdag kveld, må han stå over kampen mot Start til helgen. Andre spillere som må stå over med gult kort er Kristoffer Hay (5), Herman Kleppa (3) og Gullbrandur Øregaard (3).
Sanyang ute i to kamper
En som uansett ikke skal spille i helgen er vår spiss Alagie Sanyang. Etter det røde kortet mot Moss, er det klart at Sanyang får to kampers karantene.

Romslig bortetribune og OBOS Fanzone +
I Sandnes har det blitt satt av en hel kortside for våre flotte supportere. Vi håper å se så mange som mulig av dere til kamp på Øster Hus Arena!
I forkant av lørdagens kamp arrangeres det OBOS Fanzone +, med aktiviteter for store og små. Det blir trikseshow med Sindre Herre, OBOS-Football shootout og OBOS-løype.