Møter Jerv i første hjemmekamp
Sjekk terminlisten for 2021-sesongen, med spikrede tidspunkter for de første ti rundene.
Seriestart i OBOS-ligaen er 6.april, altså rett etter påske.
Vi sparker igang sesongen med bortekamp mot Sandnes Ulf. Allerede runden etter venter en av sesongens virkelig høydepunkter, hjemmekampen mot Jerv. Den kampen spilles søndag 12. april kl. 15.00.
I 2021 spilles det ikke kamper i OBOS-ligaen 16.mai slik det gjøres i Eliteserien, men det blir istedet full runde lørdag 15. mai. Da kommer Bryne på besøk til Sparebanken Sør Arena.
Mandagskamper
OBOS-ligaen fortsetter i år ved å legge hovedrunden på en annen dag enn Eliteserien, etter gode erfaringer i 2020.
Det betyr at mandag blir en hoveddagen for rundene i OBOS-ligaen. 15 runder spilles mandag, mens resten spilles i helger eller på andre ukedager.
Kjøp sesongkort i dag
– Vi begynte med det i fjor fordi fotballen da var primært et TV-produkt. Vi hadde veldig gode erfaringer med produktet Eurosport lagde, altså Fotball Direkte: OBOS-ligaen, og at det får stå alene og ikke konkurrerer med Eliteserien. Derfor spiller de eksempelvis lørdag 15. mai istedenfor 16. mai. De åpner ikke andre påskedag, men tredje påskedag, sier Nils Fisketjønn, konkurransedirektør i NFF, til Eurosport.no.
Når Eliteserien tar pause, vil OBOS-runden flyttes inn i helgen.
– Hovedtyngden av klubbene synes at det er bra at de står alene. Det er også noen klubber som har mange spillere som går i jobb, da er det en utfordring å spille på mange mandager. Det er vi klare over, men brorparten av klubbene synes det er bra, sier Fisketjønn.
TV-kampene for de første ti rundene er valgt ut og kamptidspunktene der er dermed endelige. For rundene 11-30 vil endelige kamptidspunkt ble satt senere.
Her finner du hele terminlisten
(ENS= Eurosport Norge, D+=Discovery Pluss, ES+=Eurosport pluss)
Round 1 (06/04, tirsdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Bryne | Tir 1800 | MAX |
HamKam | - | Stjørdals-Blink | Tir 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | KFUM Oslo | Tir 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Grorud | Tir 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Start | Tir 2000 | ESN |
Sogndal | - | Ull/Kisa | Tir 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Raufoss | Tir 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Fredrikstad | Tir 1800 | D+/ES+ |
Round 2 (11/04-12/04, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Sandnes Ulf | Man 2000 | ESN |
Grorud | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Jerv | Søn 1500 | ESN |
Stjørdals-Blink | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 3 (18/04-19/04, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Grorud | Man 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Fredrikstad | Man 2000 | ESN |
Strømmen | - | Bryne | Søn 1500 | ESN |
Åsane | - | Raufoss | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 4 (25/04-26/04, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | HamKam | Søn 1500 | ESN |
Fredrikstad | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Grorud | Man 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Aalesund | Man 2000 | ESN |
Stjørdals-Blink | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 5 (30/04, fre) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Fredrikstad | Fre 2000 | D+/ES+ |
Grorud | - | KFUM Oslo | Fre 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Strømmen | Fre 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Bryne | Fre 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Sogndal | Fre 1800 | MAX |
Sandnes Ulf | - | Raufoss | Fre 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Stjørdals-Blink | Fre 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Start | Fre 1800 | D+/ES+ |
Round 6 (03/05, mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Grorud | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | HamKam | Man 2000 | ESN |
KFUM Oslo | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Aalesund | Man 1800 | MAX |
Start | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 7 (09/05-10/05, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Bryne | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Sogndal | Man 2000 | ESN |
Jerv | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Raufoss | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Fredrikstad | Søn 1500 | ESN |
Åsane | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 8 (15/05,lørdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Fredrikstad | - | Grorud | Lør 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Strømmen | Lør 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | HamKam | Lør 2000 | ESN |
Sandnes Ulf | - | Jerv | Lør 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Åsane | Lør 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Bryne | Lør 1530 | ESN |
Stjørdals-Blink | - | Ranheim | Lør 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Aalesund | Lør 1800 | MAX |
Round 9 (25/05, tirsdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Åsane | Tir 1800 | D+/ES+ |
Bryne | - | Stjørdals-Blink | Tir 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Sandnes Ulf | Tir 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Ull/Kisa | Tir 1800 | MAX |
Jerv | - | Sogndal | Tir 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Raufoss | Tir 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Fredrikstad | Tir 2000 | ESN |
Strømmen | - | Start | Tir 1800 | D+/ES+ |
Round 10 (30/05-31/05,søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Fredrikstad | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Bryne | Man 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Aalesund | Man 2000 | ESN |
Sogndal | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | HamKam | Søn 1500 | ESN |
Stjørdals-Blink | - | Grorud | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 11 (13/06, lørdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Sogndal | Lør 1500 | D+/ES+ |
Grorud | - | Aalesund | Lør 1500 | D+/ES+ |
HamKam | - | Åsane | Lør 1500 | D+/ES+ |
Jerv | - | Ull/Kisa | Lør 1500 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Start | Lør 1500 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Sandnes Ulf | Lør 1500 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Fredrikstad | Lør 1500 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Stjørdals-Blink | Lør 1500 | D+/ES+ |
Round 12 (22/06, tirsdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Jerv | Tir 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Bryne | Tir 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | HamKam | Tir 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Grorud | Tir 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Raufoss | Tir 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | KFUM Oslo | Tir 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Strømmen | Tir 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Ranheim | Tir 1800 | D+/ES+ |
Round 13 (26/06-27/06, lørdag-søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Sandnes Ulf | Søn 1500 | D+/ES+ |
Grorud | - | Ull/Kisa | Søn 1500 | D+/ES+ |
HamKam | - | Aalesund | Søn 1500 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Åsane | Søn 1500 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Jerv | Søn 1500 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Sogndal | Søn 1500 | D+/ES+ |
Start | - | Stjørdals-Blink | Søn 1500 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Fredrikstad | Søn 1500 | D+/ES+ |
Round 14 (01/07, torsdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Ranheim | Tor 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Start | Tor 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | HamKam | Tor 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Strømmen | Tor 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | KFUM Oslo | Tor 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Raufoss | Tor 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Bryne | Tor 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Grorud | Tor 1800 | D+/ES+ |
Round 15 (04/07-05/07, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 16 (11/07, søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Raufoss | Søn 1500 | D+/ES+ |
HamKam | - | Start | Søn 1500 | D+/ES+ |
Jerv | - | Fredrikstad | Søn 1500 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Grorud | Søn 1500 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Ranheim | Søn 1500 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Bryne | Søn 1500 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | KFUM Oslo | Søn 1500 | D+/ES+ |
Åsane | - | Strømmen | Søn 1500 | D+/ES+ |
Round 17 (18/07-19/07, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 18 (25/07, søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Grorud | Søn 1700 | D+/ES+ |
HamKam | - | Bryne | Søn 1700 | D+/ES+ |
Jerv | - | Åsane | Søn 1700 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Fredrikstad | Søn 1700 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Ranheim | Søn 1700 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Raufoss | Søn 1700 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Strømmen | Søn 1700 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Start | Søn 1700 | D+/ES+ |
Round 19 (15/08-16/08, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 20 (19/08, torsdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Strømmen | Tor 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Jerv | Tor 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Grorud | Tor 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Åsane | Tor 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Stjørdals-Blink | Tor 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Bryne | Tor 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Fredrikstad | Tor 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Raufoss | Tor 1800 | D+/ES+ |
Round 21 (22/08-23/08, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Fredrikstad | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 22 (29/08, søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | HamKam | Søn 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Raufoss | Søn 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Stjørdals-Blink | Søn 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Strømmen | Søn 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Bryne | Søn 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Jerv | Søn 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Åsane | Søn 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Grorud | Søn 1800 | D+/ES+ |
Round 23 (12/09-13/09, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Bryne | - | Fredrikstad | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Raufoss | Man 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 24 (19/09-20/09, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Fredrikstad | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Bryne | Man 1800 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Stjørdals-Blink | Man 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Sogndal | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Grorud | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 25 (25/09-27/09, lørdag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Bryne | - | Raufoss | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Fredrikstad | Man 1800 | D+/ES+ |
HamKam | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Jerv | - | Start | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Ull/Kisa | Man 1800 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Åsane | - | KFUM Oslo | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 26 (03/10-04/10, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Fredrikstad | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Bryne | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 27 (17/10,søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Start | Søn 1400 | D+/ES+ |
HamKam | - | Raufoss | Søn 1400 | D+/ES+ |
Jerv | - | Grorud | Søn 1400 | D+/ES+ |
Ranheim | - | KFUM Oslo | Søn 1400 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | Fredrikstad | Søn 1400 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Stjørdals-Blink | Søn 1400 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Ull/Kisa | Søn 1400 | D+/ES+ |
Åsane | - | Bryne | Søn 1400 | D+/ES+ |
Round 28 (24/10-25/10, søndag-mandag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Jerv | Man 1800 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Aalesund | Man 1800 | D+/ES+ |
Grorud | - | Åsane | Man 1800 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Sogndal | Man 1800 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Strømmen | Man 1800 | D+/ES+ |
Start | - | Ranheim | Man 1800 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | HamKam | Man 1800 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Sandnes Ulf | Man 1800 | D+/ES+ |
Round 29 (31/10, søndag) | Dag/kl | Kanal | ||
Aalesund | - | Ull/Kisa | Søn 1400 | D+/ES+ |
HamKam | - | Fredrikstad | Søn 1400 | D+/ES+ |
Jerv | - | Raufoss | Søn 1400 | D+/ES+ |
Ranheim | - | Bryne | Søn 1400 | D+/ES+ |
Sandnes Ulf | - | KFUM Oslo | Søn 1400 | D+/ES+ |
Sogndal | - | Start | Søn 1400 | D+/ES+ |
Strømmen | - | Grorud | Søn 1400 | D+/ES+ |
Åsane | - | Stjørdals-Blink | Søn 1400 | D+/ES+ |
Round 30 (06/11, lørdag) | Dag/kl | Kanal | ||
Bryne | - | Strømmen | Lør 1500 | D+/ES+ |
Fredrikstad | - | Ranheim | Lør 1500 | D+/ES+ |
Grorud | - | HamKam | Lør 1500 | D+/ES+ |
KFUM Oslo | - | Jerv | Lør 1500 | D+/ES+ |
Raufoss | - | Åsane | Lør 1500 | D+/ES+ |
Start | - | Sandnes Ulf | Lør 1500 | D+/ES+ |
Stjørdals-Blink | - | Aalesund | Lør 1500 | D+/ES+ |
Ull/Kisa | - | Sogndal | Lør 1500 | D+/ES+ |