Vimpel U _ Hvit KANT16x9

IK Start i rød økonomisk sone

I en rapport fra lisensnemda i NFF kommer det i dag, torsdag, frem at IK Start havner i rød økonomisk sone.

Annonse:

Nyheten om at klubbens økonomi blir vurdert til rød sone er ikke uventet, og er noe vi har vært forberedt på kan skje. Det å havne i rød sone innebærer at vi må legge frem en handlingsplan for de neste tre årene, på hvordan vi skal komme oss tilbake i gul eller grønn sone. Klubben har likviditet, som gjør at det ikke er noen umiddelbar dramatikk med dette, til tross for at nyheten er alvorlig.

Styret og klubbens daglige ledelse har vært forberedt på dette i en liten stund, og jobber med tiltak for å få økonomien på rett kjøl. Et av tiltakene vil være å ha et totalbudsjett for neste år der klubben går i pluss.

Det jobbes nå hardt i hver avdeling, og klubben som helhet, om hvordan vi kan redusere kostnadene og øke inntektene. I budsjettarbeidet må det jobbes med to scenarioer, avhengig av hvilken divisjon vi spiller i til neste år.

For spørsmål knyttet til dette henviser klubben til daglig leder Terje Marcussen ([email protected]).

Annonse fra Obos-ligaen: