Fotball-feber i Kristiansand

Supporterblogger Frank Thomassen om morgendagens oppgjør mot Rosenborg.

Annonse:

I mitt 53 år gamle liv har jeg aldri opplevd slik fotballfeber som den som nå herjer både i Kristiansand og i resten av Norge. Vi kommer fra en uvirkelig måned med VM-fotball der det ble rodd, danset og der folk fra alle mulige land ble forenet gjennom denne fantastiske sporten som vi er så glade i. 

Jeg bor jo her i USA, og etter at Norge tapte kvartfinalen mot England så har det virket som om hele fotball-verden er rammet av kjærlighetssorg. De norske spillerne og supporterne viste seg fram fra sin beste side gjennom roing overalt, men også ved å spille god fotball med seier mot Brasil og en meget god kamp mot England der man hadde fortjent å vinne.

 

Jeg var veldig spent på om fotball-feberen som har bygget seg opp rundt landslaget også ville fortsette inn i klubbfotballen. Tar vi med at kampen mot Viking så og si er utsolgt, så kan vi trygt si at fotballinteressen har kommet på et nivå man skal veldig mange år bakover for å finne maken til.

For Start så går det veldig bra hvis man ser på publikumsinntektene, men ser man på antall poeng, så er det en liten krise. Nå skal det sies at Start har vært konkurransedyktige i de aller fleste kampene og sist mot Brann i Bergen, var Start det førende laget I over 60 minutter, og det var ingen tvil om at vi hadde fortjent minst 1 poeng i den kampen. 

Men akkurat nå tåler vi ikke flere "hederlige" tap. Nå må vi finne en måte å vinne slike kamper på, slik at vi kan komme oss forbi 2-3 av lagene foran oss. Det tror jeg absolutt vi kan få til, men da må vi bli flinkere til å beholde ledelsen vi har helt inn. 

 

Til lørdag kommer Rosenborg på besøk og det blir spennende om gi kan klare å følge opp den solide 2-0 seieren vår i siste hjemmekamp (mot VIF). Rosenborg fikk en opptur sist da de vant klart mot KBK, men de er kun 5 poeng foran Start, så noen veldig god sesong har de ikke hatt. 

Jeg håper at vi får se et Start-lag som spiller god fotball, er tette bakover og som klarer å hente hjem 3 poeng mot den gamle storheten.

 

I våre 2 siste hjemmekamper hadde vi over 10 000 mennesker i snitt som kjøpte billett. Og når vi vet at våre 2 neste hjemmekamper er mot Rosenborg og Viking, så er det bare å glede seg til den ene fotballfesten etter den andre I Kristiansand.

Har du ikke fått kjøpt deg billetter til disse to kampene, så anbefaler jeg at du gjør det umiddelbart. Det er bare å glede seg. Fotballfeberen raser, og hva er vel bedre da enn å pleie den ved å dra på kampen Start mot Rosenborg. 

For en ting er sikkert. Start har IKKE rykket ned, og vi har alt å spille om. Tar vi 3 poeng mot RBK, så har vi full kontakt med flere av lagene over oss.

Lykke til!!

HEIA START!

 

From over there,

Frank Thomassen

Annonse fra Eliteserien: