Slutter i Start

Jon Hodnemyr har bestemt seg for å trappe ned.

Annonse:

- Jeg har tatt en beslutning om å trappe ned. Jeg har gjennom de to årene jeg har vært her hatt det utrolig greit med gruppa og klubben i forhold til det sosiale, med det er på banen det er viktigst og der trives jeg ikke helt, sier Hodnemyr.

Det var en rørt spiller som tok ordet på mandagens morgenmøte på Sparebanken Sør Arena. Der fortalte han at toppfotballsatsningen nå var over.

SE VIDEO I RUTA OVER

Hodnemyr fikk 13 Tippeliga-kamper for Start og var spilleren som assisterte 3-1 målet i kampen mot Jerv i den siste kvalik-kampen i 2015. Nå venter en roligere hverdag for venndølen.  

- Jeg skal søke på Politihøgskolen. Det er en drøm jeg har hatt lenge og som har gått ut over fotballdrømmen, sier Hodnemyr.

- Blir det noe fotball?

- Jeg skal spille et halvt år i Vindbjart, før jeg begynner på studiene - så fremt jeg kommer inn da, sier han.

Start takker Hodnemyr for innsatsen for klubben og ønsker ham lykke til videre. 

- Det tøffe er å si farvel til hverdagen sammen med gode venner og jeg vil takke klubben for den muligheten jeg fikk,  avslutter Hodnemyr. 

Annonse fra Eliteserien: