Cup - plasseringer

Start i cupen siden 1912. En historie om den lange veien til Ullevaal, en stadion vi i skrivende øyeblikk ikke har kommet oss til ennå - i cupfinale-sammenheng. Men håpet...

tre-gamle-i-cupkamp-ill.jpg
Tre "gamle" i cup-kamp

År

 

Runde

Motstandere

Resultat

1912 1. rundeStart-Fram1-7
1916 1. rundeStart-Fram0-1
1917 1. rundeStart-Stavanger IF2-4
1918 1. rundeStart-Ørn1-5
1919 2. rundeStart-Donn10-2
  3. rundeKvik/Halden-Start6-0
     
1920 Kval. rundeDonn-Start0-4
  1. rundeStart-Stavanger IF2-0
  2. rundew.o 
  3. rundeStart-Storm1-3
1921 Kval. rundeStorm-Start3-1 e.e.o.
1922 1. rundeStart-Mandalskameratene10-0
  2. rundeDonn-Start4-3
1923 1. rundeStart-Flekkefjord3-2
  2. rundeGrane-Start6-4
  3. rundeStart-Grane2-1 Omkamp
  4. rundeFram-Start2-0
1924 1. rundeStart-Donn1-2
1925 1. rundeMandalskameratene-Start0-1
  2. rundeStart-Stavanger IF0-2
1926 1. rundeStart-Grane1-3
1927 1. rundeStart-Mandalskameratene4-0
  2. rundeUrædd-Start6-2
1928 1. rundeStart-Vigør3-2
  2. rundeDonn-Start1-5
  3. rundeStart-Fram0-5
1929 1. rundeGrane-Start2-3
  2. rundeStart-Viking1-2
     
1930 1. rundeEydehavn-Start0-3
  2. rundeStart-Stavanger IF1-3 Ekstraomg.
1931 1. rundeStart-Trauma5-0
  2. rundeStart-Vigør2-1
  3. rundeLarvik Turn-Start1-1, Ekstraomg. 4-5
  4. rundeMjøndalen-Start8-0
1932 1. rundeGrane-Start2-1
1933 1. rundeStart-Vennesla IF4-0
  2. rundeOdd-Start6-1
1934 1. rundeKragerø-Start1-4
  2. rundeVigør-Start0-4
  3. rundeStart-Stavanger IF3-0
  4. rundeGjøa-Start4-1
1935 1. rundeStart-Urædd3-1
  2. rundeOdd-Start2-1
1936 1. rundeDrafn-Start3-2
1937 1. rundeStart-Ulf1-0
  2. rundeJarl-Start3-1
1938 1. rundeUlf-Start1-1,1-0
1939 1. rundeStart-Odd1-4
     
1940 1. rundeFjell-Start2-3
  2. rundeStart-Flekkefjord3-1
  3. rundeStart-Grane1-0
  4. rundeViking-Start5-0
1945 1. rundeJerv-Start1-2
  2. rundeStart-Donn3-2 Ekstraomg.
  3. rundeStart-Viking2-2,1-3
1946 1. kval.rundeStart-Fagen 323-0
  2. kval.rundew.o 
  1. rundeStart-Bjart5-0
  2. rundeStart-Stavanger IF0-3
1947 1. kval.rundeBakke-Start0-3
  2. kval.rundeFarsund-Start1-3
  1. rundeStart-AIK Lund3-1
  2. rundeStart-Jerv2-3 Ekstraomg.
1948 1. rundeEgersund-Start0-1
  2. rundeStart-Pors1-2
1949 1. rundeStart-AIK Lund2-3
     
1950 1. rundeStart-Ålgård1-1, 3-1
  2. rundeStart-Vindbjart3-1
  3. rundeStart-Fram1-2
1951 1. rundeStart-Nærbø3-2
  2. rundeMjøndalen-Start4-6 Ekstraomg.
  3. rundeStart-Jerv6-1
  4. rundeViking-Start4-1
1952 1. rundeVigør-Start0-2
  2. rundePors-Start3-2
1953 1. rundeFlekkefjord-Start4-1
1954 1. rundeDonn-Start2-3
  2. rundeStart-Kragerø3-2
  3. rundeViking-Start3-2
1955 1. rundeNærbø-Start3-2
1956 1. rundeSørfjell-Start1-3
  2. rundeStart-Urædd0-3
1957 1. rundeJerv-Start2-3
  2. rundeStart-Grane0-3
1958 1. rundeStavanger IF-Start4-0
1959 1. rundeStart-Vigør6-3
  2. rundeFlekkefjord-Start0-1
  3. rundeStart-Frigg0-1
     
1960 1. rundeDonn-Start0-2
  2. rundeStart-Vindbjart3-1 Ekstraomg.
  3. rundeStart-Fredrikstad0-2
1961 1. rundeStart-Våg2-2, 2-1
  2. rundeEgersund-Start4-0
1962 1. rundeStart-Runar0-2
1963 1. rundeABK-Start1-5
  2. rundeStart-Bryne3-3, 0-6
1964 1. rundeStart-Flekkefjord3-1
  2. rundeMandalskameratene-Start2-1
1965 1. rundeStart-Vindbjart3-1
  2. rundeVigør-Start6-1
1966 1. rundeStart-Sørfjell7-1
  2. rundeGrane-Start0-1
  3. rundeStart-Sandefjord2-1
  4. rundeSkeid-Start2-0 Ekstraomg.
1967 1. rundeVåg-Start0-5
  2. rundeStart-Vidar3-2 Ekstraomg.
  3. rundeVaregg-Start4-2
1968 1. rundeStart-Mandalskameratene4-0
  2. rundeJerv-Start3-6
  3. rundeStart-Flekkefjord0-1
1969 1. rundeSørfjell-Start0-1
  2. rundeStart-Egersund8-0
  3. rundePors-Start1-2
  4. rundeStart-Mjøndalen1-2
     
1970 1. rundeStart-Donn1-1, 5-1
  2. rundeStag-Start1-1, 1-3
  3. rundeStart-Strømsgodset2-4
1971 1. rundeVigør-Start1-2
  2. rundeStart-Vidar1-4
1972 1. rundeJerv-Start0-0, 1-2
  2. rundeStart-Bryne0-2
1973 1. rundeStart-Brevik2-1
  2. rundeStart-Vidar2-0
  3. rundeLarvik Turn-Start1-0
1974 1. rundeVindbjart-Start0-3
  2. rundeStart-Buøy5-1
  3. rundeStart-Ulf3-1
  4. rundeOdd-Start0-0, 1-5
  KvartfinaleStart-Viking1-2
1975 1. rundeVigør-Start0-2
  2. rundeStart-Urædd2-0
  3. rundeBryne-Start0-0, 1-2
  4. rundeStart-Aalesund3-1
  KvartfinaleStart-Hamarkameratene3-2
  SemifinaleBodø/Glimt-Start1-0
1976 1. rundeMandalskameratene-Start0-4
  2. rundeStart-Jerv2-0
  3. rundeStart-Fram3-0
  4. rundeMoss-Start0-4 Ekstraomg.
  KvartfinaleSogndal-Start1-0
1977 1. rundeFarsund-Start0-2
  2. rundeStart-Pors4-1
  3. rundeLyn-Start0-3
  4. rundeStart-Kristiansund2-1
  KvartfinaleLillestrøm-Start3-0
1978 1. rundeDonn-Start2-6
  2. rundeStart-Vidar3-1
  3. rundeUrædd-Start1-5
  4. rundeStart-Raufoss5-1
  KvartfinaleRosenborg-Start1-1, 1-2
  SemifinaleStart-Lillestrøm0-0, 0-1
1979 1. rundeStart-Vindbjart1-0
  2. rundeJerv-Start0-1
  3. rundeStart-Ørn3-1
  4. rundeHaugar-Start2-0
     
1980 1. rundeKvinesdal-Start0-4
  2. rundeVigør-Start3-1
1981 1. rundeLyngdal-Start10-1
  2. rundeStart-Larvik Turn6-2
  3. rundeBærum-Start0-2
  4. rundeBrann-Start0-0, 1-3
  KvartfinaleStart-Moss0-3
1982 1. rundeGrane-Start0-1
  2. rundeStart-Ulf4-0
  3. rundePors-Start0-3
  4. rundeStart-Hamarkameratene4-0
  KvartfinaleStart-Viking1-1, 0-4
1983 1. rundeStart-Vigør1-0
  2. rundeOdd-Start2-1
1984 1. rundeStart-Donn4-1
  2. rundeFiggjo-Start1-2
  3. rundeStart-Kongsvinger1-0
  4. rundeBryne-Start2-1
1985 1. rundeSødal-Start2-5
  2. rundeStart-Sola1-3
1986 1. rundeGrane-Start2-4
  2. rundeStart-Fram2-0
  3. rundeOdd-Start0-1
  4. rundeStart-Fredrikstad3-1
  KvartfinaleTromsø-Start2-1
1987 1. rundeVigør-Start0-3
  2. rundePors-Start1-0
1988 1. rundeEiger-Start0-2
  2. rundeStart-Gulset5-0
  3. rundeJerv-Start0-4
  4. rundeStart-Fyllingen6-3
  KvartfinaleStart-Mjøndalen3-1
  SemifinaleRosenborg-Start5-1
1989 1. rundeFlekkefjord-Start0-2
  2. rundeStart-Grim3-0
  3. rundeStart-Eik1-3
     
1990 1. rundeBjerkreim-Start1-6
  2. rundeJerv-Start1-5
  3. rundeStart-Sandefjord4-0
  4. rundeViking-Start0-1
  KvartfinaleStart-Fyllingen0-1
1991 1. rundeKvinesdal-Start2-6 Ekstraomg.
  2. rundeVindbjart-Start0-8
  3. rundeStart-Pors3-1
  4. rundeLillestrøm-Start1-0
1992 1. rundeFlekkefjord-Start0-1
  2. rundeØyestad-Start0-6
  3. rundeStart-Odd4-3 Ekstraomg.
  4. rundeStart-Rosenborg0-1
1993 1. rundeKvinesdal-Start0-4
  2. rundeStart-Jerv9-4
  3. rundeFana-Start2-1
1994 1. rundeVindbjart-Start0-5
  2. rundeEgersund-Start0-7
  3. rundeStart-Bryne4-1
  4. rundeRosenborg-Start5-1
1995 1. rundeØyestad-Start1-2
  2. rundeStart-Sola7-2
  3. rundeOdd Grenland-Start2-2, 4-5 straffer
  4. rundeStart-Bodø/Glimt7-1
  KvartfinaleRosenborg-Start2-0
1996 1. rundeLangesund-Start0-2
  2. rundeStart-Vindbjart1-0
  3. rundeEiger-Start1-4
  4. rundeStart-Moss2-2, 4-5 straffer
1997 1. rundeDonn-Start1-5
  2. rundeFlekkefjord-Start1-3
  3. rundeStart-Odd3-2
  4. rundeBodø/Glimt-Start5-0
1998 1. rundeLyngdal-Start1-2
  2. rundePors Grenland-Start1-2
  3. rundeStart-Strømsgodset1-3
1999 1. rundeVåg-Start0-4
  2. rundeVigør-Start1-6
  3. rundeLyn-Start2-1 Ekstraomg.
     
2000 3. rundeKongsvinger -Start0-3
  4. rundeStart -Tromsø3-2 Ekstraomg.
  5. rundeStart - Molde3-4 (Tilkjent seier)
  SemifinaleViking-Start4-0
2001 1. rundeStart - Vigør3-0
  2. rundeFana - Start1-3
  3. rundeStart - Aalesund2-0 Ekstraom.
  KvartSogndal -Start2-1 Ekstraom.
2002 1. rundeFK Arendal - Start1-3
  2. rundeKjelsås - Start2-3 Ekstraomg.
  3. rundeStart- FK Haugesund1-0 Ekstraomg.
  4. rundeOdd Grenland - Start4-1
2003 1. rundeFløy - Start1-2
  2. rundeStart - Klepp4-2
  3. rundeMK-Start3-0
2004 1. rundeFrøyland - Start0-7
  2. rundeTollnes - Start6-0
  3. rundeSandefjord -Start6-5 Ekstraomg.
2005 1.rundeLyngdal-Start1-2
  2.rundeFram Larvik - Start1-2
  3.rundeStart-MK2-1
  4.rundeStart - Vålerenga2-3 e.e.o.
2006 1.rundeFK Arendal-Start1-10
  2.rundeKopervik-Start1-7
  3.rundeHaugesund-Start1-1; 5-6 e. str. konk.
  4.rundeStart-Brann3-1
  5.rundeStart-Lillestrøm2-2; 3-2 e. str.konk
  SemifinaleFredrikstad-Start3-2 e.e.o.
2007 1.rundeVindbjart-Start2-6
  2.rundeVard Hgsd - Start0-5
  3.rundeManglerud Star-Start0-1
  4.rundeStart-Haugesund0-1
2008 1.rundeSøgne-Start0-2
  2.rundeStart - FK Tønsberg2-1
  3.rundeMoss-Start2-3
  4.rundeStart-Odd2-3
2009 1. rundeTrauma -Start1-4
  2. rundeVidar-Start1-3
  3. rundeStart-LøvHam15-16 (e.e.o og straffekonk)
     
2010 1. rundeJerv-Start0-3
  2. rundeMK-Start1-2
  3. rundeStart-S.Ulf2-0
  4. rundeFFK-Start0-1
  5. rundeRBK-Start4-3
2011 1. rundeArendal-Start2-5
  2. rundeVindbjart-Start3-4
  3. rundeNotodden-Start1-2
  4. rundeStart-Godset1-0
  5. rundeStart-Alta1-0
  SemifinaleAafk-Start1-0
2012 1. rundeDonn-Start2-4
  2. rundeStart-Vard Haugesund5-0
  3. rundeKIL-Start0-1
  4. rundeStart-TIL2-5 (e.e.o. og straffer)
2013 1. rundeVigør-Start0-2
  2. rundeEgersund-Start2-3
  3.rundeFløy-Start1-2
  4. rundeStart-Stabæk2-1
  KvartfinaleStart-LSK0-1
2014 1. rundeHøllen - Start0-4
  2. rundeJerv-Start1-2
  3.rundeStart-Vard4-0
  4.rundeSarpsborg08-Start3-2
2015 1. rundeVigør-Start0-5
  2.rundeVindbjart-Start4-0
2016 1. rundeDonn-Start0-8
  2.rundeFram Larvik-Start0-3
  3.rundeSandnes Ulf-Start3-0
2017 1. rundeRandesund-Start1-5
  2. rundeFløy-Start4-3
2018 1.rundeVigør - Start1-8
  2.rundeArendal-Start0-3
  3.rundeEgersund - Start0-4
  4.rundeStart-HamKam6-4 (e.e.o. og straffer)
  5.rundeStart-Bodø/Glimt2-1
  SemifinaleRosenborg - Start2-1
2019 1. rundeFram Larvik - Start 
Annonse fra Obos-ligaen: