Tre midtbanespillere på landslag

Adnan Hadzic (19), Tobias Christensen (18) og Mikael Ugland (18) er alle tatt ut på aldersbestemte landslag.

Tobias Christensen og Mikael Birk Ugland er begge tatt ut i G18-landslagstroppen som skal samles i Spania neste uke. Der skal de spille kamper mot Spania og Kina.

Det er Gunnar Halle, Kjetil Rekdals tidligere lagkamerat på det norske landslaget, som har overtatt ansvaret for G18-laget.

Christensen og Ugland, som nå er tilbake i Start etter utlånet i Fløy, har begge vært fast inventar i troppen det siste året.

Adnan Hadzic skal også på tur til Spania neste uke.

Han er kalt inn til U20-landslaget som skal møte Frankrike på La Manga 19. november. 

Før den tid skal de naturligvis være med å kjempe om poeng mot Rosenborg på søndag.

Billetter til den kampen kjøper du her.

Troppene

G18-landslaget

Gunnar Halle har tatt ut følgende tropp: 

Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Mads Hedenstad Christiansen - Lillestrøm
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Jesper Norman Daland - Stabæk
Colin Rösler - Manchester City
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Emil Kalsaas - Brann
Mikael Ugland - Start
Johan Hove - Strømsgodset
Jonas Fredriksen - Sogndal
Sebastian Jarl - Kjelsås
Markus Solbakken - HamKam
Emil Kalsaas - Brann
Eirik Moldenes - Brann
Halldor Stenevik - Brann
Filip Møller Delaveris - Odd
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Erik Botheim - Rosenborg
Robert Williams - Rosenborg
Edvard Tagseth - Liverpool
Tobias Christensen - Start

Kampene spilles slik: 

14. november klokken 12.00: Spania - Norge, Pinatar Arena
17. november klokken 15.30: Kina - Norge, Pinatar Arena

G20-landslaget

U20-landslagstrener Pål Arne "Paco" Johansen har tatt ut følgende tropp:

Markus Olsen Pettersen – Brann
Erik-Johannes Arnebrott – Viking
Christian Dahle Borchgrevink – HamKam
Herman Solberg Nilsen – Fram
Tord Johansen Salte – Viking
Lars Mogstad Ranger – Lillestrøm
Arnar Gudjonsson – Strømsgodset
Andreas Ueland – Bryne
Morten Renå Olsen – Stabæk
Fabian Østigård Ness – Grorud
Adnan Hadzic – Start
Andreas Fantoft – Åsane
Martin Tangen Vinjor – Asker
Hasan Huseyin Duman – Strømsgodset
Jesper Strand Isaksen – Kristiansund
Emil Bohinen – Stabæk
Simen Bolkan Nordli – HamKam
Kristian Thorstvedt – Viking
Ola Brynhildsen – Stabæk
Jens Petter Hauge – Aalesund
Magnus Lankhof Dahlby – Grorud
Sebastian Pedersen - Strømsgodset

Slik spilles kampen:

19.november kl. 15.00: Frankrike - Norge, La Manga Sports Center

Annonse fra Eliteserien: