Tidspunktene for runde 8-16 er nå spikret

Fire av Starts kamper i runde 8-16 blir vist på TV Norge/Eurosport. Foto: NTB Scanpix

Tidspunktene for seriekampene i runde 8 til 16 har nå blitt sluppet og det blir flere kamper du der hjemme kan få med deg på åpne TV-kanaler. 

Nederst i artikkelen kan du se oversikten over alle kampene, dagene, klokkeslettene og hvilken kanal kampene går på. Start sine kamper er markert i fet skrift. 

Høydepunkter på rekke og rad

- Det er mange flotte kamper vi kan se frem til, høydepunktene kommer på rekke og rad. Vi har vært veldig heldige med TV-kamper til nå, og i løpet av 16 serierunder står vi med åtte kamper på hovedkanalene (TV Norge og Eurosport Norge). I denne spesielle tiden er vi veldig glade for det, da det gir god eksponering for klubben og våre samarbeidspartnere nasjonalt, samtidig som kampene blir lettere tilgjengelig for supporterne våre, sier Christopher MacConnacher, daglig leder i Start.

 

MacConnacher forteller at de to første hjemmekampene har gått veldig bra arrangementmessig, og at han håper det snart åpnes opp for å ta inn flere enn 200 tilskuere på arenaen. 

- Vi setter stor pris på alle, både ansatte og ikke minst frivillige, som har vært involvert på arrangementsiden av kampene. Vi har fått mye skryt for håndteringen av kampene så langt, og vi er trygge på at vi greier å håndtere flere tilskuere enn det vi har lov til per dags dato uten at det går ut over smittevern.

Kampene fra serierundene 8-16 som blir vist på TVNorge/Eurosport Norge er kampene mot Rosenborg 16. juli, Brann 19. juli, Stabæk 26. juli og Vålerenga 17. august. 

Fra før er det klart at hjemmekampene mot Odd (førstkommende lørdag) og Viking (4. juli) går på Eurosport Norge.

De resterende kampene kan sees på Dplay. 

Oversikt over serierunde 8 til 16: 

Runde 8 (15, 16 juli)Dag/Kl.slettKanal
Molde-VikingOnsdag 1800Dplay
Bodø/Glimt-KristiansundOnsdag 1800Dplay
Odd-BrannOnsdag 2030ESN
Stabæk-Sarpsborg 08Torsdag 1800ESN
Vålerenga-HaugesundOnsdag 1800TVN
Strømsgodset-MjøndalenOnsdag 1800Dplay
Sandefjord-AalesundOnsdag 1800Dplay
Start-RosenborgTorsdag 2030TVN
     
Runde 9 (18, 19 juli)Dag/Kl.slettKanal
Rosenborg-SandefjordSøndag 1800Dplay
Kristiansund-VålerengaSøndag 1800Dplay
Haugesund-VikingLørdag 2030TVN
Brann-StartSøndag  2030ESN
Strømsgodset-MoldeSøndag 1800TVN
Sarpsborg 08-OddSøndag 1800Dplay
Mjøndalen-Bodø/GlimtLørdag 1800ESN
Aalesund-StabækSøndag 1800Dplay
     
Runde 10 (25, 26 juli)Dag/Kl.slettKanal
Bodø/Glimt-MoldeSøndag 1800Dplay
Odd-AalesundLørdag 1800ESN
Viking-Sarpsborg 08Søndag 1800Dplay
Haugesund-RosenborgSøndag 2030ESN
Brann-KristiansundLørdag 2030TVN
Vålerenga-StrømsgodsetSøndag 1800Dplay
Sandefjord-MjøndalenSøndag 1800Dplay
Start-StabækSøndag 1800TVN
     
Runde 11 (29, 30 juli)Dag/Kl.slettKanal
Molde-VålerengaOnsdag 2030ESN
Rosenborg-VikingTorsdag 2030TVN
Kristiansund-SandefjordOnsdag 1800Dplay
Stabæk-Bodø/GlimtTorsdag 1800ESN
Strømsgodset-BrannOnsdag 1800Dplay
Sarpsborg 08-HaugesundOnsdag 1800TVN
Mjøndalen-OddOnsdag 1800Dplay
Aalesund-StartOnsdag 1800Dplay
     
Runde 12 (1, 2 august)Dag/Kl.slettKanal
Bodø/Glimt-StrømsgodsetSøndag 1800Dplay
Odd-RosenborgSøndag 2030ESN
Viking-KristiansundSøndag 1800TVN
Haugesund-StabækSøndag 1800Dplay
Brann-VålerengaLørdag 2030TVN
Sarpsborg 08-AalesundSøndag 1800Dplay
Sandefjord-MoldeLørdag 1800ESN
Start-MjøndalenSøndag 1800Dplay
     
Runde 13 (8, 9, 10 august)Dag/Kl.slettKanal
Molde-BrannMandag 2030TVN
Rosenborg-Sarpsborg 08Søndag 2030ESN
Kristiansund-StartSøndag 1800Dplay
Stabæk-OddSøndag 1800TVN
Vålerenga-Bodø/GlimtLørdag 1800ESN
Strømsgodset-SandefjordSøndag 1800Dplay
Mjøndalen-HaugesundSøndag 1800Dplay
Aalesund-VikingSøndag 1800Dplay
     
Runde 14 (15, 16, 17 august)Dag/Kl.slettKanal
Rosenborg-AalesundSøndag 2030ESN
Odd-KristiansundSøndag 1800TVN
Viking-StabækSøndag 1800Dplay
Haugesund-StrømsgodsetSøndag 1800Dplay
Brann-MjøndalenSøndag 1800Dplay
Sarpsborg 08-MoldeLørdag 1800ESN
Sandefjord-Bodø/GlimtSøndag 1800Dplay
Start-VålerengaMandag 2030TVN
     
Runde 15 (22, 24 august)Dag/Kl.slettKanal
Molde-OddLørdag 1500ESN
Bodø/Glimt-StartLørdag 1800Dplay
Kristiansund-Sarpsborg 08Lørdag 1800Dplay
Stabæk-BrannMandag 2030TVN
Vålerenga-SandefjordLørdag 1800Dplay
Strømsgodset-VikingLørdag 1800TVN
Mjøndalen-RosenborgLørdag 2030TVN
Aalesund-HaugesundLørdag 1800Dplay
     
Runde 16 (29, 30 august)Dag/Kl.slettKanal
Rosenborg-StabækSøndag 1800Dplay
Odd-MjøndalenSøndag 1800Dplay
Viking-MoldeSøndag 2030TVN
Haugesund-VålerengaLørdag 1800ESN
Brann-StrømsgodsetLørdag 2030TVN
Sarpsborg 08-Bodø/GlimtSøndag 1800TVN
Sandefjord-KristiansundSøndag 1800Dplay
Start-AalesundSøndag 1800Dplay

 

Terminlisten finner du her (oppdateres fortløpende)

Annonse fra Eliteserien: